POZOR ZMENA: Milí závodníci, bohužel vzhledem ke zdravotním komplikacím nám zrušila svoji úcast na posuzování Top Cupu a dvojzkoušek rozhodcí Mirja Lapanja, což nás všechny velmi mrzí. Snažili jsme se i pres tuto nemilou událost zajistit kvalitní rozhodcí, a proto sobotní TOP CUP i nedelní dvojzkoušky bude posuzovat p. Antonín Grygar. Tímto se všem závodníkum za poradatele omlouvám, ale bohužel nebylo v našich silách tuto nenadálou situaci ovlivnit. Zmeny jsou vyvešeny taktéž na našich stránkách www.brabci.cz, v seznamu závodu v databázi KACR a v propozicích. Všem velmi dekujeme za pochopení.

Vítejte na stránkách závodu TOP CUP, typu závodu, který by mel dát každému možnost overit si svoji závodnickou kvalitu a zmerit síly s temi nejlepšími. Závod vám nabízí možnost získat nové tituly, o nichž se více doctete v cásti „Pravidla“.

K myšlence usporádat takový závod me privedl všeobecne rozšírený názor, že mnohé špickové týmy, které dokáží na tráve zabehnout prakticky nemožné, nejsou schopny svuj výkon zopakovat v hale. Všichni víme, že pro psa je prirozenejší behat na tráve, ale pritom se mnohé vrcholové závody konají práve v hale na umelé tráve nebo písku. V zime se prakticky na jiném povrchu nezávodí. TOP CUP je dobrou príležitostí ukázat, kdo opravdu patrí mezi nejlepší, dokáže uspet na ruzných typech povrchu a zaslouží si respekt svých souperu.

Nezbytnou podmínkou pro regulérnost závodu je dodržení shodných podmínek ze strany ruzných poradatelu – jde predevším o použití elektronické casomíry na všech závodech TOP CUP, ale také o koordinované strídání rozhodcích a poradatelských míst. To by melo závodníkum umožnit soustredit se jen a jen na optimální výkon. (Podrobný popis podmínek pro poradatele najdete v cásti „Pravidla“).

Získat tituly vypsané pro závody TOP CUP je velmi nárocné a dokáží to jen týmy, které jsou schopny predvést špickové výkony a maximálne se koncentrovat. Výbor Klubu Agility CR prevzal nad touto souteží záštitu a každý rok udeluje tem nejlepším tituly. Závod takového rozsahu a významu by se rozhodne nemohl konat bez dostatecné podpory Klubu.

Budete-li mít nejaké námety a pripomínky, které by vedly k ješte vyšší úrovni závodu, napište mi, prosím, na e-mail agrygar@atlas.cz, nebo mi je sdelte osobne.

TOP CUP je opravdovou výzvou pro všechny, kterí chtejí v agility neco dokázat. . Preji vám hodne štestí pri dobývání nových titulu.

Antonín Grygar
Autor závodu TOP CUP a zástupce KA CR pro dohled nad souteží